top of page

Postulat 2018/2019

DSC_1851.JPG

Br. Emanuel Łapa

 

Polanka k. Myślenic, archidiecezja krakowska,  lat 24.

Ukończyłem szkołę zawodową, zawód: mechanik pojazdów samochodowych. Po szkole podjąłem pracę, nie w zawodzie, jednocześnie rozpoczynając Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, które ukończyłem w 2015 roku. Jeśli chodzi o moją obecność w postulacie to ufam i chcę ufać, że Pan Bóg mnie tu przywiódł w jakimś celu. Wyjdzie z czasem. Mam nadzieję, że według myśli Pana Boga. 

Lubię uprawiać sporty, chodzić po górach, pagórkach, odmawiać różaniec itp. 

DSC_1845.JPG

Br. Krzysztof Dymek

 

Kraków, archidiecezja krakowska, lat 35.

Urodziłem się i większą część życia spędziłem w Krakowie. Na krakowskich uczelniach ukończyłem studia historyczne (AP) i logistyczne (UEK). 

Imałem się w życiu kilku zawodów, ale najcieplej wspominam pracę listonosza. Miłość do Chrystusa jest dla mnie najcenniejszą wskazówką, którą kieruję się w życiu. Na niej opieram moją relację do Pana, do siebie i do ludzi, których stawia na mojej drodze oraz okoliczności, w których się odnajduję. 

Zaufałem kiedyś Panu i ... wiem, że to była dobra decyzja! 

DSC_0076.JPG

Br. Maciej Kuźniar

 

Leżajsk, archidiecezja przemyska, lat 23. 

Ukończyłem Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Żołyni. Uwielbiam wysiłek fizyczny, w wolnym czasie wzmacniam swoje ciało. Jestem osobą bardzo energiczną. Interesują mnie w dyskusjach tematy ścisłe. Jako mały chłopiec marzyłem by zostać żołnierzem. Teraz to moje marzenie się realizuje, chociaż w trochę inny sposób. To, że tu jestem może wyglądać na przypadek, jednak nie sądzę by to nim było.  

DSC_1834.JPG

Br. Wojciech Kocan 

 

Przemyśl, archidiecezja przemyska, lat 20.

Decyzja o wstąpieniu do Zakonu Braci Mniejszych (tejże prowincji) kształtowała się powoli od jakiegoś czasu. Chęć umniejszenia się, pomocy innym oraz ubóstwo są ważnymi wytycznymi, dzięki którym tu jestem. 

Święty Franciszek towarzyszy mi szczególnie, jego przykład zachęcił mnie do rozeznawania powołania kapłańskiego i zakonnego. 

Ukończyłem Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu, po maturze i pytaniach, jak przeżyć najbliższy rok odbyłem staż w firmie kurierskiej w biurze obsługi klienta. 

W wolnym czasie lubię biegać, napić się dobrej kawy ulubionymi metodami, czytać ciekawe książki duchowe, historyczne, biograficzne etc., czasem rysować. Muzyka kościelna jak i inna nie jest mi obca. Na swój sposób próbuję gry na organach.

53900824_2081870762104827_81365366700454

Brat Wiktor Masliy

 

Urodziłem się 28.10.2001 roku w miejscowości Nowograd-Wołyński na Ukrainie. W 2007 roku rozpocząłem szkołę podstawową a gimnazjum w 2010. W swojej parafii byłem ministrantem od 2006 roku. Byłem animatorem w Ruchu Światło-Życie (oaza od I do III stopnia). Swoje powołanie odczytałem w Piśmie Świętym (Iz,49) 

bottom of page