top of page

Postulat 2014/2015

"Pochodzę z miejscowości: Ochotnica Dolna (niedaleko Nowego Targu). Mam 22 lata. Do zakonu wstąpiłem z pragnieniem bycia kapłanem. Ukończyłem LO przy NSD księży Michalitów w Miejscu Piastowym niedaleko Dukli. Po maturze pracowałem jako dekarz i pomagałem w gospodarstwie. Grałem także na trąbce w Orkiestrze dętej w OSP.

Moje zainteresowania: to sport oraz śpiew chórowy."

br. Dariusz Jagieła

"Pochodzę z Sandomierza.

Do zakonu wstąpiłem z pragnieniem bycia kapłanem. Mam 28 lat.

Ukończyłem Technikum Agrobiznesu w Sandomierzu.Następnie Policealne Studium Ogrodnicze.

W kolejnym etapie mojego życia wstąpiłem do WSD w Sandomierzu i przebywałem tam przez 2 lata.

Moje zainteresowania to: Liturgika, podróże i góry.

Bernardynów poznałem w klasztorze w Opatowie . Zacząłem z zainteresowaniem czytać Historię Bernardynów co miało duży wpływ na moja decyzje wstąpienia do Zakonu Braci Mniejszych w Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP."

br. Grzegorz Adamczak

br. Marcin Stube

"Mam 22 lata, pochodzę z małej miejscowości Rzadkwin k. Inowrocławia na Kujawach. Do zakonu wstąpiłem z pragnieniem bycia kapłanem.

W 2011 roku ukończyłem Niższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Oblatów w Markowicach.

W 2012 r. rozpocząłem studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na wydziale teologicznym. Moją pasją jest gra na organach.

Posługiwałem jako organista w parafii rodzinnej p.w. św. Rocha w Rzadkwnie, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju w Markowicach, w Łebie - parafia Wniebowzięcia N.M.P. oraz w kościele św. Antoniego Padewskiego w Toruniu.

Bernardynów poznałem przez o. Fidelisa OFM, który przybliżył mi historię Prowincji i jego założyciela – św. Jana Kapistrana."

br. Jakub Strzelecki

"Mam 29 lat. Pochodzę z Żywca.

W 2008 roku ukończyłem studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Ostatnie trzy lata pracowałem jako instruktor teatralny w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. Do wyboru Zakonu OO. Bernardynów skłoniła mnie postać świętego Franciszka, która od wczesnej młodości towarzyszyła mojemu wzrostowi w wierze.

Interesuję się sportem, teatrem, trochę muzyką, majsterkowaniem."

br. Łukasz Karpeta

"Pochodzę z Radomia. Mam 30 lat. Do zakonu wstąpiłem z pragnieniem bycia kapłanem. Ukończyłem studia na wydziale mechanicznym oraz technikum elektroniczne.

Pracowałem jako mechanik i w obróbce skrawaniem.

Braci Bernardynów bliżej poznałem w Lublinie, w parafii św. brata Alberta i jako motocyklista, wspólnie z braćmi budowałem patriotyczne ołtarze motocyklistów, na Boże Ciało.

Wybrałem Bernardynów, ponieważ uważam, że jest to zakon patriotyczny (brali udział w Powstaniu Styczniowym).

Interesuję się historią Polski, historią motoryzacji i motocyklami.

Lubię, podróżować szczególnie na motocyklu, śpiewać, grać w piłkę nożną i siatkówkę…"

br. Marcin Wyroba

"Pochodzę z Przytkowic koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Mam 31 lat.

Do zakonu wstąpiłem z myślą o byciu kapłanem.

Ukończyłem Liceum Ekonomiczne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Następnie wstąpiłem do WSD w Krakowie, gdzie przebyłem 4 lata formacji seminaryjnej i studiów teologicznych na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Kolejnym etapem w moim życiu były studia z psychologii na Krakowskiej Akademii, jak również praca w ING – kierowanie oddziałem odnośnie ubezpieczeń.

Zainteresowania: liturgika, podróże, fotografia, dobra książka, góry, wyjazdy kolonijne, oazowe jako wychowawca młodzieży i dzieci.

Dlaczego Bernardyni? Od dzieciństwa związany z Sanktuarium Pasyjno Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz z Bernardynami w Krakowie."

 

bottom of page