Postulat 2015/2016

br. Sebastian Gburek

br. Kamil Opiat

 

Mam 19 lat. Pochodzę z Warszawy (Parafia p.w. św. Łucji w Warszawie – Rembertowie, diecezja warszawsko – praska). Z Zakonem Braci Mniejszych związany jestem od ponad trzech lat, ponieważ ukończyłem Liceum Ogólnokształcące – Niższe Seminarium Duchowne OO. Reformatów im. św. Antoniego Padewskiego i bł. Krystyna Gondka w Wieliczce. To dzięki powołaniowemu charakterowi szkoły i moim pielgrzymkom do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej postanowiłem wstąpić do OO. Bernardynów i żyć w ubóstwie, czystości i posłuszeństwie. Interesuję się liturgiką oraz ekumenizmem.

 

Mam 27 lat i pochodzę z Nowej Sarzyny (Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Nowej Sarzynie, archidiecezja przemyska). Jestem absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. Wstąpiłem do Prowincji oo. Bernardynów ponieważ chcę pogłębić swoją wiarę, i poznać bliżej postać św. Franciszka oraz żyć we wspólnocie zakonnej. Interesuję się liturgią oraz sportem, w szczególności karate i gimnastyką.

br. Mateusz Klimek

 

Mam 27 lat, pochodzę ze Szczecina (Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie, archidiecezja szczecińsko-kamieńska). Ukończyłem studia z zakresu italianistyki oraz lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Szczecińskim. Zdecydowałem się wstąpić do Zakonu Braci Mniejszych, żeby na wzór św. Franciszka nieść ludziom radość Ewangelii. Kocham podróże, interesuję się historią sztuki.