Postulat 2016/2017

br. Tomasz Stanecki

 

Mam 30 lat. Pochodzę z miejscowości Józefków koło Gostynina. Ostatnie kilka lat mieszkałem w Warszawie. Ukończyłem Akademię Pedagogiki Specjalnej z tytułem magistra (specjalność: edukacja artystyczna z arteterapią). Pracowałem w Domu Pomocy Społecznej "Chemik" jako instruktor terapii zajęciowej. Należałem do akademickiej wspólnoty ewangelizacyjnej Woda Życia. Udzielałem się jako wolontariusz w jadłodajni dla bezdomnych prowadzonej przez oo. kapucynów. Pociąga mnie charyzmat św. Franciszka z Asyżu, zwłaszcza jego zamiłowanie do przyrody jako dzieła Bożego oraz do pokoju między ludźmi. Moje zainteresowania to działalność plastyczna, przyroda, turystyka piesza.

br. Norbert Bazan

 

Kandydat na kapłana.

Mam 19 lat. Pochodzę z Teodorówki obok Dukli (Parafia pw. św. Marii Magdaleny). Jestem absolwentem LO. im św. Jana z Dukli w Dukli. Przez wiele lat należałem do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, gdzie mogłem nauczyć się, czym jest życie we wspólnocie oraz rozeznawać swoje powołanie. Dlaczego Zakon Ojców Bernardynów? Trudno powiedzieć. Może to prostota życia według reguły świętego Franciszka, wspólnota, albo wyrzeczenie się wszelkich dóbr materialnych. Nie wiem, ale jedno jest pewne- to tutaj odnajduję prawdziwy pokój serca.

br. Damian Kuliński

Kandydat na kapłana.

Mam 27 lat, pochodzę z Łaz (Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe, diecezja sosnowiecka). Ukończyłem studia elektrotechniczne na Politechnice Częstochowskiej. Po życiowych zawirowaniach postanowiłem wstąpić do zakonu Bernardynów. Pociąga mnie u franciszkanów życie w ubóstwie, kult Maryjny i uniwersalizm Braci Mniejszych, którzy w Kościele są bardzo widoczni i potrzebni ludziom. Interesuje się głównie majsterkowaniem, Kościołem Katolickim, liturgią. Lubię sport i podróże.