Postulat 2017/2018

br. Dawid Buła

 

Kandydat na kapłana.

Mam 23 lata. Pochodzę z Kalwarii Zebrzydowskiej. Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie ukończyłem studia na kierunku Towaroznawstwo uzyskując tytuł inżyniera. W ostatnich latach starałem się udzielać m. in. w przygotowaniach i przeżyciu ŚDM w Krakowie, a także w działalności Stowarzyszenia GPS Kalwaria. Moimi zainteresowaniami są szczególnie sport, historia, majsterkowanie. Lubię także śpiewać oraz grać w piłkę.

Wpływ na wybór Zakonu Franciszkanów - Bernardynów miał niewątpliwie fakt zamieszkania niedaleko od Sanktuarium Kalwaryjskiego, szczególne umiłowanie Matki Bożej Kalwaryjskiej, oraz świadectwo życia spotkanych ojców i braci bernardynów.

br. Paweł Płaczek

 

Kandydat na kapłana.

Mam 22 lata. Pochodzę z Kalwarii Zebrzydowskiej. W 2014 roku ukończyłem liceum ogólnokształcące w Kalwarii Zebrzydowskiej. W lipcu 2017 roku obroniłem tytuł licencjata z Turystyki i Rekreacji (specjalność obsługa rynku turystycznego) na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i tym samym uzyskałem wykształcenie wyższe. Przez 11 lat (od 2006 roku do momentu wstąpienia do postulatu) byłem ministrantem w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wybrałem zakon Franciszkanów Bernardynów, ponieważ wiele mnie z nim łączy (ministrant przy klasztorze Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej) i fascynuje mnie osoba św. Franciszka, przede wszystkim jego styl życia oraz działania w sprawie odbudowy Kościoła. Moimi zainteresowaniami są jazda na rowerze, podróże oraz wycieczki wysokogórskie.

br. Marcin Możdżan

 

Kandydat na brata.

Mam 19 lat. Pochodzę z Jasionki z Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (archidiecezja przemyska) niedaleko Dukli. Ukończyłem Szkołę Zawodową w Krośnie jako ślusarz.

Zdecydowałem się wstąpić do Zakonu Braci Mniejszych aby na wzór św. Franciszka nieść radość ludziom oraz żyć we wspólnocie zakonnej. Lubię podróże i przyrodę.